V případě zájmu můžete u nás Vaše dítě zaregistrovat, je-li pojištěncem naší smluvní zdravotní pojišťovny. Kdykoliv v ordinačních hodinách nás navštivte v ordinaci nebo i mimo ordinační dobu, zatelefonujte, popř. napište na výše uvedené kontakty nebo pomocí formuláře.

Po propuštění si vyřídíte na matrice vystavení rodného listu dítěte a přihlásíte je u zdravotní pojišťovny, kde mu bude vydána karta zdravotního pojištěnce. 

Doporučujeme maminkám v den propuštění z porodnice volat na číslo 721090345 k registraci a dohodnutí termínu prvního vyšetření dítěte v jeho domácím prostředí  či v ordinaci. Připravte si prosím jeho propouštěcí zprávu z novorozeneckého oddělení, jeho očkovací průkaz  a rodné číslo nebo  rodný list.

Při dalších návštěvách v ordinaci  se vás budeme  ptát na chování a stravu dítěte, zda je kojeno či na umělé výživě, jak často a kolik pije, jakou má stoličku a jak často, kolik pomočených plen, zda ublinkává a další věci, které souvisí s jeho zdravotním stavem. Sestra dítě zváží a změří, dítě bude vyšetřeno lékařkou a dohodneme se s  vámi na termínu dalších  kontrol, jejichž  frekvence záleží na zdravotním stavu dítěte a  jak prospívá. Obvykle je to  1x za týden nebo za 14 dní do 2 měsíců věku dítěte. Maminkám-prvorodičkám nabízíme častější návštěvy - kontroly váhy dítěte, případně kontrolní  kojení, pokud je dítě zdravé a dobře prospívá  nejsou návštěvy v ordinaci tak časté.

 První očkování zdravé děti čeká ve 2 měsících věku hexavalentní vakcínou Infanrix-Hexa v kombinaci s vakcínou proti pneumokoku(Prevenar 13 nebo Synflorix) a případně proti rotavirům.

    

Kontaktujte nás